4 dôvody, prečo začať s chudnutím pred Vianocami

Častokrát sa stretávam s názorom, že mesiac či dva pred Vianocami sa už predsa neoplatí začať s chudnutím. Povieme si typickú vetu “začnem od nového roka” a tak pokračujeme v bláznivom nepravidelnom režime. A namiesto toho, aby sme do sviatkov pár kíl zredukovali, dôsledkom predvianočných akcií, večierkov a vianočných trhov ešte aj niečo naberieme. Vyhovárame sa na málo času a veľa stresu. Ja hovorím, veď jesť musíme, či máme veľa práce alebo menej. Tak prečo sa nezamyslieť a vybrať si správne a zdravšie.

 

Prečo je dobré začať so zdravým režimom hneď, ešte teraz pred Vianocami a čím skôr?

 

Moje 4 dôvody, prečo začať s chudnutím pred Vianocami:

 

1.DÔVOD: Väčšia motivácia dodržiavať

Blížiace sa sviatky a obdobie zhrešení nám môže slúžiť ako dobrá motivácia byť teraz pár týždňov na seba prísny a dodržiavať. 
 

2.DÔVOD: Zamedzíme prejedaniu počas sviatkov

Pravidelným jedením a vyváženými porciami sa nám upraví veľkosť žalúdka na tú správnu prirodzenú. My tak ani cez sviatky nebudeme potrebovať veľké porcie a aj keď si doprajeme obľúbené sviatočné jedlo, nezjeme ho veľké množstvo ako voľakedy.
 

3.DÔVOD: Motivácia udržať si zhodené kilogramy

Keď sa nám pred sviatkami podarí správne naštartovať a zredukovať pár kilogramov, bude nám ľúto svoje úspechy zahodiť za hlavu. Naša nová váha bude slúžiť ako motivácia udržať si ju aj počas sviatkov. Budeme si tak podvedome aj počas sviatkov vyberať zdravšie varianty jedál a koláčikov.
 

4.DÔVOD: Lepší štart v novom roku

Keďže sme so zdravším režimom začali už pred sviatkami, vieme teraz, čo presne máme robiť a ako pokračovať. Začneme tak hneď 2. januára a pokiaľ sa iní rozhýbu, my už sme zase o pár kíl ľahší a zdravší.  Prípadne pridáme ešte cvičenie a tým redukciu ešte urýchlime.
 
Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...