Ako sa stravovať v letných mesiacoch

18.06.2020

 

Ideálne je na leto zmeniť nielen šatník ale aj svoj jedálniček.

Stravovanie v letných mesiacoch má svoje špecifiká, ktoré charakterizuje horúce počasie a zvýšený pobyt na slnku.


Určite to poznáme aj my, že v lete nám prirodzene viac chutia čerstvé šaláty ako mastnejšie ťažko stráviteľné jedlá. Naše telo nepotrebuje toľko energie ako v chladných mesiacoch, prirodzene si žiada stravu zloženú z čerstvej zeleniny, ľahko stráviteľných bielkovín a sezónneho ovocia.


Pobyt na slnku nám na jednej strane pomáha dopĺňať vitamín D a na druhej strane naše telo spotrebuje viac vitamínov, minerálov, antioxidantov a vody.

Leto je ideálne obdobie na redukciu hmotnosti. Dôsledkom tepla nepociťujeme častý hlad, ľahko sa nám dodržiava zvýšený pitný režim, s chuťou konzumujeme ľahké jedlá a oveľa ľahšie zameníme obľúbený dezert za svieže ovocie alebo ovocnú dreň. 

Z čoho by sa mal skladať náš letný jedálniček?

V lete by sme mali konzumovať listové šaláty a sezónu zeleninu v kombinácii s rôznymi ľahko stráviteľnými bielkovinami ako sú hydina, ryby, ľahké syry, tofu a strukoviny. Ako dezert je výborné dať si každý deň čerstvé ovocie prípadne ľahké letné ovocné dezerty, čerstvé šťavy a smoothie.


Veľmi radi vám v centre Medibalance s redukciou hmotnosti pomôžeme aj v lete. Pomocou nutričného odberu krvi zistíme stav vášho metabolizmu a ušijeme vám jedálniček doslova na mieru na základe individuálnych potrieb vášho tela. Chudnutie vám tak pôjde ľahko a bez trápenia. Vaše telo si povie, čo presne potrebuje a čo nie.

Informácie nájdete na https://www.medibalance.sk/vyzivove-poradenstvo

 

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...