Keď sa stravujem zdravo ja, tak prečo by sa tak nemalo stravovať aj moje dieťa?

03. 04. 2019

Častokrát sa mamičky sťažujú, že keď sa začnú zdravo stravovať, musia variť zvlášť pre seba a zvlášť pre zvyšok rodiny. Prečítajte si 5 dôvodov, prečo naučiť jesť deti zdravú stravu.

  1. Zdravá mama = zdravé dieťa.Keď chcem byť zdravá ja, tak chcem, aby bolo zdravé aj moje dieťa. 
  2. Dieťa potrebuje živiny.Dieťa sa vyvíja, rastie a potrebuje vyváženú stravu plnú plnohodnotných živín, vitamínov a minerálov. Rast a pohyb zvyšujú nutričné potreby organizmu. Vyvážený tanier dieťaťa tvorí 50-60% sacharidov, 20-25% tuku a 20-25 bielkovín.
  3. Dieťa potrebuje rovnako veľa energie ako ja.Stravujem sa zdravo, lebo chcem mať veľa energie. Moje dieťa chodí do školy, potom má krúžky a večer sa učí. Priemerná energetická potreba dieťaťa je 2500-2800 calórií denne.
  4. Budovanie zdravých návykov.  Ak sa moje dieťa naučí milovať zdravé jedlo, zeleninu a ovocie, bude mu chutiť celý život. 
  5. Moje dieťa nikdy nebude bojovať s nadbytočnými kilami.Tukové bunky, ktoré si nazhromaždíme v detstve nám ostanú po celý život. Nadbytočné kilá nie sú iba estetická záležitosť. Nadváha a veľké množstvo vnútrobrušného tuku má vplyv na zvýšený cholesterol, cukor, vysoký krvný tlak, cukrovku a množstvo ďalších ochorení, ktorým môžeme predísť zdravým životným štýlom.