Meranie kompozície a zloženia tela, komplexné vyšetrenie metabolizmu prístrojom InBody 370

V MEDIBALANCE Centre výživy a redukcie hmotnosti vám na prvej konzultácii najskôr urobíme podrobnú analýzu tela, laboratórny rozbor vzorky krvi a spoznáme vaše doterajšie stravovacie návyky.Každý človek je individuálny a rovnako tak, aj jeho telo reaguje inak na jednotlivé typy potravín a stravovacie režimy. Čo zaberá pri chudnutí u jedného človeka, môže u iného spôsobiť priberanie.Aby ste už navždy skoncovali s krátkodobými a zdraviu škodlivými diétami je potrebné nastoliť režim, ktorý zohľadní vašu individualitu,a s ktorým dosiahnete dlhodobé výsledky.

Pre presné a podrobné sledovanie stavu organizmu a kompozície tela využívame niekoľko profesionálnych certifikovaných prístrojov, s ktorými vaše telo dokonale spoznáme.

 

V MEDIBALANCE Centre výživy a redukcie hmotnosti využívame na diagnostiku najmodernejší certifikovaný prístroj InBody 370,ktorý odporúčajú viacerí svetovo uznávaní lekári, dietológovia a odborníci na výživu a zdravé stravovanie. Vďaka schopnosti detailne analyzovať jednotlivé zložky tela a vyhodnotiť ich jednotlivo, ale aj ako celok je možné nastaviť individuálny a vysokoúčinný redukčný proces.

Vyšetrenie je veľmi rýchle, jednoduché a bezbolestné. Trvá približne 30 sekúnd. Každý klient dostáva z vyšetrenia vlastnú vytlačenú správu, ktorú konzultuje spolu s výživovým poradcom.

Špeciálne vyšetrenie, ktoré spoľahlivo odhalí presnú telesnú hmotnosť, množstvo svalovej hmoty, tuku v kilogramoch aj percentách, množstvo zadržiavanej vody, množstvo kostného tkaniva a ich proporcionálne rozloženie v jednotlivých častiach tela. Okrem toho určí BMI (body mass index), WRH (waist to hips ratio), diagnózu obezity, obvod jednotlivých častí tela, hodnotu bazálneho metabolizmu ako aj energetický výdaj pri rôznych pohybových aktivitách.

Komplexnou analýzou tela tiež odhalíme množstvo a rozloženie viscelárneho tuku a minerálov v tele. Vyhodnotíme vyváženosť postavy a pomer zadržiavanej vody v tele, prípadne jej nedostatok z dôvodu zanedbaného pitného režimu. Stanovíme ideálnu cieľovú hmotnosť ako aj odporúčaný úbytok kilogramov. Na základe tejto celkovej analýzy a analýzy rozboru vzorky krvi vypracovávame individuálny výživový plán so zoznamom pre vás vhodných potravín.

Kontrolné meranie je možné absolvovať po mesiaci, pričom vďaka správne nastavenému stravovaciemu a pohybovému režimu uvidíte zmenu nielen sami na sebe, ale aj výsledkoch analýzy InBody. V pamäti prístroja sú uložené výsledky každého klienta a vďaka tomu je možné porovnávať 10 kontrolných meraní.

Čo je BMI (body mass index)?

BMI (body mass index) je skratka pre index telesnej hmotnosti a patrí medzi najviac používané metódy obezity. Vypočíta sa ako pomer hmotnosti v kilogramoch a druhej mocniny výšky v metroch.Výsledná hodnota určuje pomer tuku v tele a na jej interpretáciu sa využívajú štandardizované váhové kategórie, ktoré sú rovnaké pre mužov a ženy.

BMI Kategória
pod 18,5 Podváha
18,5 – 24,9 Normálna hmotnosť
25,0 – 29,9 Nadváha
30,0 – 34,9 Obezita 1. stupňa
35,0 – 39,9 Obezita 2. stupňa
40 a viac Obezita 3. stupňa

Čo je WHR (Waist to hip ratio)?

WHR je orientačný ukazovateľ, ktorý vyhodnocuje pomer medzi obvodom pása a obvodom bokov.Podľa výsledku je možné stanoviť typ postavy, ako aj riziko nadváhy a civilizačných ochorení. Ľudia s postavou v tvare jablka majú väčšie zdravotné riziká ako ľudia s postavou v tvare hrušky.

Muži Ženy Zdravotné riziko
0,95 a menej 0,80 a menej Nízke
0,96 – 1,0 0,81 – 0,85 Stredné
1,1 a viac 0,86 a viac Vysoké

Čo je bazálny metabolizmus?

Bazálny metabolizmus je hodnota, ktorá vyjadruje, koľko kalórií spáli vaše telo za deň, pokiaľ by ste sa vôbec nepohli.Presnú hodnotu určíme meraním na prístroji InBody 370 a vďaka tomu sa nastaví správny stravovací a redukčný režim. Ak telo spaľuje viac, tak chudnutie je potom výrazne jednoduchšie. Ak chcete bazálny metabolizmus zrýchliť, chce to dostatok pohybu a kvalitných bielkovínInak sa stane, že telo začne spaľovať vlastnú svalovú hmotu, bazálny metabolizmus, a tým aj chudnutie sa bude spomaľovať.Tento stav sa napokon premietne do jojo efektu a nepodarí sa natrvalo odstrániť prebytočné kilogrami.

Čo je viscelárny tuk?

Viscelárny tuk sa nachádza v brušnej dutine okolo a vo vnútri našich orgánov a slúži k ich ochrane.Môže sa označovať aj ako útrobný alebo orgánový tuk. Nadmerné množstvo viscelárneho tuku predstavuje oveľa väčšie riziko ako podkožný tuk.Ten totiž sám produkuje toxíny a spomaľuje metabolizmus, čo má v konečnom dôsledku za následok upchávanie ciev, cukrovku, vysoký krvný tlak, infarkt, či mozgovú príhodu. Nie je možné odstrániť ho operačne liposukciou, jediné čo pomôže je vyvážená životospráva a dostatok pohybu.

 

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...