Proteínová panna cotta s jahodami

Ak chcete pripraviť naozaj jednoduchý a chutný dezert plný proteínov, panna cotta je výborná voľba. Tento recept zvládnu pripraviť aj deti. Vyzerá lákavo, tak ho môžete naservírovať aj na oslave. Úžasné je, že z neho nepriberiete a môžete si ho dopriať bez výčitiek aj pri redukcii hmotnosti.

Ja som panna cottu naplnila do silikónových formičiek na muffiny. Môžete použiť aj poháriky alebo misky.

15 min.
5 min.

Ingrediencie

350 g
grécky jogurt
1 ČL
vanilka (alebo 1 vanilkový struk)
4 PL
agávový sirup
4 PL
jahodový proteín Wellness by Oriflame
1 dcl
smotana sladká
5 g
želatína bez príchute (plátky)
250 g
jahody čerstvé (na polevu)
2 PL
agávový sirup
1/4 ČL
škorica

Plátky želatíny namočíme do studenej vody na 5 min. Smotanu zohrejeme (nie do varu) a miešaním v nej rozpustíme rozmočené želatínové plátky. Pridáme jogurt, vanilku, agávový sirup, proteín Wellness by Oriflame a metličkou dobre premiešame. Vznikne hustý krém, ktorým naplníme silikónové formičky na muffiny. Odložíme do chladničky na min. 4 hodiny (môžeme aj na noc). Pred servírovaním vyklopíme panna cottu z formičiek na tanier.

Jahody pokrájame a v hrnci varíme 5 min. pod pokrievkou. Odstavíme, pridáme agávový sirup, škoricu a tyčovým mixérom urobíme pyré.

Jahodovú polevu podávame s panna cottou. Dezert môžeme servírovať s čerstvou jahodou.

Podobné recepty

Proteínový nugát

Dnes už v každom obchode, bufete alebo na benzínovej pumpe na nás číhajú proteínové tyčinky. Nápis „proteínové“ nám evokuje, že ide o niečo zdravé a tieto tyčinky nám nemôžu pokaziť cieľ k vysnívanej...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...