Slivkové müsli tyčinky

Vždy je dobre mať po ruke niečo zdravé na mlsanie. V obchodoch nájdeme množstvo tyčiniek s označením zdravé, ale prečo si ich nevyrobiť sami? Jedine tak ustrážime, že obsahujú kvalitné suroviny bez zbytočného cukru, farbív a iných prísad. Tyčinky sú výborné aj pre deti do školy alebo len tak na dobitie energie počas dňa. Ja si ich dávam na raňajky s kávičkou, keď sa ponáhľam. Výhodou je, že sú vždy po ruke. Aby sme vytvorili krásne a lákavé pudingové poháre, môžeme puding prekladať s jahodovým krémom. Nakoniec ozdobíme celými jahodami a kúskami horkej čokolády. 

10 min.
8-10 porcií

Ingrediencie

150 g
sušené slivky
40 g
mandle
40 g
slnečnicové semienka
3 PL
ovsené vločky jemné
2 PL
mak
1/4 ČL
škorica
1/4 ČL
vanilka
2 PL
agávový sirup (ľubovolné)

Slivky nakrájame na malé kúsky a dáme ich do misky spolu s mandľami a slnečnicovými semiačkami. Zalejeme dvojnásobným množstvom vody a necháme min. 2 hodiny namočené (môžeme aj cez noc). Následne vodu vylejeme a dobre vymačkáme vzniknutú masu, aby v nej ostalo čo najmenej vody. Všetko spolu vymixujeme na hustú kašu, môžu v nej ostať malé kúsky surovín. Primiešame škoricu, vanilku a 3 PL ovsených vločiek. Chvíľku necháme vločky nasiaknúť vodu z masy. Na dno nádoby na pečenie alebo v malom plechu utlačíme dobre masu. Sušíme v trúbe na 40C 6-8 hodín. Nakrájame tyčinky.

Podobné recepty

Mrkvičkové tiramisu

Tiramisu zo syru ricotta a jogurtu je recept pre každého kuchára. Do výroby môžete zaradiť aj deti, aspoň sa budú viac tešiť na výsledok svojej práce. Zdobenie nechám na vás. Ja som vyrobila mrkvičky...