Cheesecake s vanilkovým proteínom a čučoriedkami

Tvaroh je vysoko hodnotná potravina vhodná pri chudnutí a udržiavaní hmotnosti. Má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tuku. Ja som vyskúšala do tvarohu primiešať vanilkový proteín značky Oriflame. Páči sa mi na ňom, lebo je čiste rastlinného pôvodu, má výbornú stráviteľnosť a chuť. Skombinovaním tvarohu s proteínom vznikol výborný dezert, ktorý si rada doprajem napríklad ako odmenu po namáhavom tréningu. 

Na spodok som použila detské keksy bez farbív a umelých prísad sladené iba jablkovou šťavou. Koláč sa dá vyrobiť aj bez keksíkového spodku.

15 min.
50 min.

Ingrediencie

150 g
keksy (ľubovoľné)
750 g
tvaroh (jemný krémový)
75 g
vanilkový proteín (ja používam značku WELLNESS BY ORIFLAME)
50 g
maslo
2 ks
vajíčko
3 PL
trstinový cukor (môže byť agávový sirup alebo med)
1/2 ks
vanilka
100 g
čučoriedky

Keksy pomelieme v mixery na jemný prášok, maslo roztopíme a zmiešame s keksami. Malú tortovú formu vystelieme papierom na pečenie a okraje vymastíme maslom. Na spodok formy utlačíme keksy a dáme piecť do rozohriatej rúry (180 C obojstranné pečenie) na 10 min.. Vytiahneme a necháme vychladnúť. V nádobe zmiešame alebo vymixujeme tvaroh, vajíčka, cukor, proteínový prášok, vanilku a zmes nalejeme na keksy. Dáme piecť na 40 min., rúru vypneme, pootvoríme a necháme v nej koláč pomaly vychladnúť, aby nepopraskal. Ozdobíme s čučoriedkami.

Podobné recepty

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...