Jablkový chia puding dezert na každý deň

Môj top variant na osviežujúci dezert na každý deň bez výčitiek. Jeho príprava je veľmi jednoduchá, stačia vám 3 suroviny a ľahký dezertík po obede iba vytiahnete z chladničky.

Môj tip: Pripravte si viac porcií, pretože uvarený puding vydrží pár dní v chladničke a máte tak dezert na viac dní. Uvidíte, že vám ho zjedia aj ďalší členovia rodiny.

5 min.
5 min.
1 porcia

Ingrediencie

200 g
jablko (1 väčšie)
1 PL
chia semienka
škorica

Jablko nakrájame (nemusíme šúpať ak máme bio jablko), zalejeme cca 0,5 dcl vody a dusíme 5 min. pod pokrievkou. Uvarené jablko pomixujeme na kašu, do ktorej vmiešame chia semienka s trochou škorice a necháme odstáť v chladničke ideálne cez noc. Hotový vychladený puding servírujeme ako dezert po jedle.

Podobné recepty

Vanilkový chia puding s jahodami

Keď máte 5 minút čas a chcete si pripraviť niečo zdravé na mlsanie alebo na raňajky, chia pudding je výborný variant. Môžete ho mať stále v chladničke a keď dostanete chuť na niečo sladké, máte...

Čokoládový puding

Tento puding je ozajstná čokoládová pochúťka. Keď ho ochutnáte, nebudete veriť, že neobsahuje žiadny škrob, mlieko a zbytočný cukor. Spojením avokáda a banánu vznikne hustý voňavý krém a kakao mu...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...