Muffiny bez múky a cukru

Závislosť nášho tela na cukre je podľa mňa najväčší škodca metabolizmu a štíhlej postavy. Prevaha cukrov v strave spôsobuje neustále zvýšenú hladinu inzulínu a to zapríčiňuje zvýšené ukladanie tuku. Stačí upraviť pomery živín na každom tanieri a okamžitý výsledok sa dostaví. Medzi cukry nepatria iba sladkosti, zmrzlinky a koláčiky. Patrí sem aj zdravá zelenina, ovocie, zemiak, ryža, chlieb, pečivo,...atď.  

Aj keď sa už o cukroch veľa hovorí, aké sú škodlivé a treba ich príjem znížiť, aj tak sú stále našim najväčším lákadlom a nájdeme ich všade.

Ja odporúčam v prvom kroku zbaviť sa všetkých typov sladidiel v každodennom živote. Sladené jedlá a maškrty si treba nechať na ojedinelú príležitosť.

Postupne si telo bez sladidiel zvykne, nájdete nové chute a vychutnáte si aj jedlá bez pridaného sladidla.

Ja som si obľubila piecť takéto muffiny. Mám tak dezert po jedle alebo výborné raňajky a necítim sa nijako obmedzená. Recept nájdete na mojom blogu.

15 min.
40 min.
16 ks

Ingrediencie

2 hrnčeky
mletých orechov (mandle alebo vlašské orechy)
1 hrnček
jemných ovsených vločiek
1 ks
jablko
4 PL
kokosového oleja
1 ks
prášok do pečiva 12 g (bezfosfátový)
1/4 ČL
škorica
2 ks
vajcia
1 hrnček
mlieka (môže byť aj mandľové al. kokosové)
hrsť
mandlí na ozdobenie

V miske zmiešame mleté orechy, ovsené vločky, nastrúhané jablko, olej, mlieko, prášok do pečiva, škoricu a vajíčka. Všetko dobre premiešame. Naplníme do muffinových formičiek (ja používam silikónové, lebo držia krásny tvar), ozdobíme mandlami a pečieme približne 40 minút do zlata (180 C). 

Podobné recepty

Orechové muffiny bez výčitky

Tieto muffiny su výborné raňajky alebo len tak malá sladkosť po jedle. Keď chceme byť zdravý a štíhly, nie je cieľom žiť bez zhrešenia. Takúto zdravú chutnú maškrtu si môžete dopriať bez výčitiek...

Jablkové muffiny s mandľami bez cukru

Vždy je dobre mať v zálohe zdravú mlsku, ktorá poteší naše chuťové poháriky a neublíži našej postave. Tieto muffiny robievam na víkend. Ja si dám 2 ks na raňajky a ostatné dojedia deti. Nie je v nich...