Ovsené sušienky bez múky a cukru

Nemáte čas na prípravu raňajok? A preto ich častokrát vynecháte a bežíte do práce? Toto je môj tip na výživné rýchle raňajky. Výhodou je, že ich môžete zjesť aj v aute alebo v práci. 

Polámem ich, zalejem mliekom a zdravé chrumkavé musli je na svete. Keď cestujem, beriem si ich vždy so sebou. 

10 min.
20 min.
16 ks (4 porcie)

Ingrediencie

2 ks
jablko
ovsené vločky jemné (môžu byť aj ražné, alebo pohánkové)
1 ČL
kokosový olej
2 dcl
mlieko (kravské, kozie, ovčie alebo mandľové)
1/4 ČL
škorica

Jedno jablko naparíme alebo podusíme a vymixujeme na hladkú kašu. Urobíme to preto, aby jabĺčko pustilo šťavu a prírodný cukor. Sušienky tak budú sladké a nebudete veriť, že v nich nie je žiadne sladidlo. Druhé jablko nastrúhame. V miske zmiešame vymixované jablko, nastrúhané jablko, ovsené vločky a kokosový olej. Pár minút necháme vločky nasiaknuť šťavu z jabĺk. Vzniknutú masu dobre premiešame. Rúru prehrejeme na 180C (pečenie z oboch strán). Na plech rozprestrieme papier na pečenie, z masy vypracujeme malé placky (ja na to používam polievkovú lyžicu, plná lyžica=1 placka). Pečieme 15-20 min do zlata. 

Vhodná príloha: mlieko alebo biely jogurt, nakrájané jablko, škorica.

Keď ich chcete jesť bez mlieka alebo jogurtu, pridajte do nich posekané mandle a slnečnicové semiačka. Obohatíte ich tak o bielkovinovú zložku.

Podobné recepty

Raňajková granola jedzBystro

Akonáhle opečieme vločky, orechy a sušené ovocie, vznikne chrumkavá pochúťka, ktorú obľubujú deti aj dospelí. Výhodou je, že si jej môžete urobiť viac a ráno stačí zaliať mliekom alebo jogurtom a...

Ovsené lievance bez múky a cukru

Toto sú moje najobľúbenejšie víkendové raňajky. Je to naozajstná pochúťka. Sú sýte, takže sa hodia po športe alebo pred náročným dňom plným pohybu. Verte mi, vôbec mi v nich nechýba múka ani cukor...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...