Proteínové muffiny bez lepku

Proteínové muffiny sa výborne hodia na raňajky alebo počas dňa, ak potrebujete doplniť energiu a hľadáte niečo výživné a vyvážené. Ich príprava je veľmi jednoduchá, zvládne ju naozaj každý a zaberie maximálne 5 min. Recept je na 5 ks, tak si ich môžete pripraviť vždy čerstvé. Hlavnými surovinami sú pomleté arašidy, banán a proteínový prášok Wellness by Oriflame (čokoládový). Jedna porcia obsahuje približne 10 g kvalitných proteínov. Ja som na pečenie použila teplovzdušnú fritézu Delimano AIR FLYER a muffiny boli do zlata upečené za necelých 10 min.

5 min.
10 min./30 min.
5 ks

Ingrediencie

80 g
arašidy
18 g
čokoládový proteínový prášok Wellness by Oriflame
1 ks
banán
1 ks
vajce
3 g
prášok do pečiva
30 g
orechy na ozdobu (ľubovolné)

Arašidy pomixujeme na jemnejšie (môžu ostať aj malé kúsky), banán roztlačíme vidličkou na kašu. Všetko zmiešame s ostatnými surovinami. Vznikne hustá kaša, ktorou naplníme formičky a upečieme. Ak pečieme v klasickej rúre, tak na 180 C obojstranné pečenie potrebujeme 25-30 min. Ja som na pečenie použila teplovzdušnú fritézu Delimano AIR FLYER a muffiny boli do zlata upečené za necelých 10 min.

Podobné recepty

Orechové muffiny bez výčitky

Tieto muffiny su výborné raňajky alebo len tak malá sladkosť po jedle. Keď chceme byť zdravý a štíhly, nie je cieľom žiť bez zhrešenia. Takúto zdravú chutnú maškrtu si môžete dopriať bez výčitiek...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...