Proteínové tyčinky z fíg a orechov

 

Vyrobte si vlastné proteínové tyčinky!

Pri redukcii hmotnosti je dostatok proteínov v našom jedálničku veľmi dôležitý. Pomôžu nám zachovať svalovú hmotu a efektívnejšie redukovať tuk. Po jedle s vyšším podielom proteínov sme sýtejší a silnejší. Okrem toho nám proteíny pomôžu zahnať chuť na sladké krátko po jedle a vyhnúť sa večernému pojedaniu. 

Proteínové tyčinky môžeme počas redukcie hmotnosti použiť ako malý dezert, rýchle raňajky alebo snack po tréningu.

Môj tip: Ja som si vyrobila tyčinky zo sušených fíg, pekanových orechov, kokosu a čokoládového proteínu. Suroviny môžete použiť akékoľvek podľa toho, aké máte radi a prípadne máte doma.

15 min.
8 ks tyčiniek

Ingrediencie

200 g
sušené figy
50 g
kokos
50 g
posekané orechy (kešu, pekanové, vlašské)
50 g
čokoládový proteín (ja som použila proteín značky Wellness by Oriflame)
5 g
kakao (na posypanie)

Figy zalejeme horúcou vodou a necháme odstáť minimálne 1 hodinu. Vodu vylejeme, figy vymixujeme na kašu, do ktorej vmiešame kokos, posekané orechy a proteínový prášok. Rukami vypracujeme hustú masu, ktorú natlačíme do malého plechu alebo akejkoľvek nádoby (nádobu vystelieme alobalom alebo papierom na pečenie). Odložíme do chladničky ideálne na noc. Keď hmota stuhne, rozkrájame ju na tyčinky, ktoré môžeme poprášiť kakaom, zabalíme ich do papiera a odložíme späť do chladničky.

Podobné recepty

Slivkové müsli tyčinky

Vždy je dobre mať po ruke niečo zdravé na mlsanie. V obchodoch nájdeme množstvo tyčiniek s označením zdravé, ale prečo si ich nevyrobiť sami? Jedine tak ustrážime, že obsahujú kvalitné suroviny bez...

Čokoládové cookies z hnedej fazule

Máte radi čokoládu? Aj chrumkavé čokoládové keksíky môžu patriť do zdravého jedálnička, ak sa pohráme zo surovinami. Ja som tieto cookies vyrobila z hnedej fazule. V chuti fazuľu vôbec necítiť...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...