Raňajková granola bez výčitiek

Keď som si preštudovala, čo všetko obsahuje bežne kupovaná raňajková granola s podnadpisom „zdravá“, koľko je v nej cukru, múky, farbív, dochucovadiel a iných umelých zložiek, hneď som sa rozhodla vyrobiť domáci naozaj zdravý variant.

Čo ma najviac prekvapilo, bol obsah orechov 2% v kupovanej orechovej granole. Myslím, že za tú istú hodnotu si vieme vyrobiť rovnaké množstvo vlastnej pochúťky s obsahom orechov a semiačok 50%. Takto môžeme naše chrumkavé raňajky nazvať vyvážené, výborne nás nasýtia a nemusíme sa báť priberania. 

10 min.
10-15 min.
5 porcií

Ingrediencie

150 g
ovsené vločky
100 g
mandle (ja som použila lúpané)
50 g
tekvicové semiačka
1 ČL
škorica
1 PL
kokosový olej
1 PL
1 PL med/agávový sirup (ľubovoľné)

Ovsené vločky, mandle a tekvicové semiačka nasypeme na plech na papier na pečenie a premiešame. Posypeme škoricou. V miske zmiešame kokosový olej s medom, zmes nalejeme na plech, všetko spolu dobre premiešame a rovnomerne rozložíme. Ak med nepoužijeme, premiešame iba s kokosovým olejom.

Vyrobte si ďalšie varianty raňajkovej granole:

Čokoládová granola: zamiešajte do hotovej granole kúsky čokolády s obsahom kakaa min. 70%

Detská granola: zamiešajte do hotovej granole sušené maliny alebo jahody a kúsky čokolády s obsahom kakaa 50%. 

Podobné recepty

Ovsené lievance bez múky a cukru

Toto sú moje najobľúbenejšie víkendové raňajky. Je to naozajstná pochúťka. Sú sýte, takže sa hodia po športe alebo pred náročným dňom plným pohybu. Verte mi, vôbec mi v nich nechýba múka ani cukor...

Ovsené sušienky bez múky a cukru

Nemáte čas na prípravu raňajok? A preto ich častokrát vynecháte a bežíte do práce? Toto je môj tip na výživné rýchle raňajky. Výhodou je, že ich môžete zjesť aj v aute alebo v práci. Polámem ich,...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...