Raňajkový mandľový chlieb s jablkovým pyré

Máte radi sladké raňajky? Tu je môj ďalší recept na sladký raňajkový chlieb z orechov a vločiek. Na mojom blogu nájdete viac variant banánového chleba, dá sa pripraviť na množstvo spôsobov. Na osladenie úplne postačí banán a jablkové pyré, mandle taktiež dodajú chlebíku jemne sladkú chuť. Ja si na raňajky dávam 2 plátky. Kombinujem ich s mandľovým maslom a jabĺčkom.

15 min.
50-60 min.
10 porcií

Ingrediencie

150 g
ovsené vločky
100 g
mandle
50 g
mandle (na ozdobenie)
2 ks
vajíčka
3 ks
zrelé banány
2 ks
jablko
1 PL
mak mletý
2 PL
kokosový olej (roztopený)
12 g
prášok do pečiva (bezfosfátový)

Zrelé banány popučíme vidličkou. Jablká uvaríme a vymixujeme na pyré. Orechy a ovsené vločky vymixujeme na jemno v kuchynskom robote (orechy môžeme aj pomlieť). K ovseným vločkám a orechom primiešame vajíčka, mak, banánové a jablkové pyré, roztopený kokosový olej, prášok do pečiva. Vznikne hustá kaša, ktorú nalejeme do vymastenej (kokosovým olejom) a vysypanej (celými ovsenými vločkami) formy na chlebík. Vrch ozdobíme mandľami. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180C (obojstranné pečenie) cca 50 min. Tenkým nožíkom alebo ihlou vyskúšame, či je chlebík prepečený. Hotový chlieb vyberieme, necháme vychladnúť a podávame.

Podobné recepty

Raňajkový chlieb sladený banánom a mrkvou

Niekedy mám chuť pripraviť sebe aj deťom netradičné raňajky a upiecť niečo zdravé. Ušetrím tak ranný čas na prípravu raňajok a ešte si aj pochutím bez výčitiek. Ako múku som na banánový chlieb...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...