Tvarohové muffiny so slivkovým dipom

Úžasnou odmenou pre mňa aj moje deti sú tieto tvarohové muffiny. Príprava je veľmi jednoduchá, trvá približne 10 min. a upečené sú za 30 min. Takže ani veľa práce s nimi nie je. Vhodné sú ako dezert alebo raňajky.

20 min.
30 min.
15 porcií

Ingrediencie

200 g
ovsené sušienky bez cukru (kupujem detské zn. HOLLE)
50 g
maslo
1 PL
kakao
500 g
jemný tvaroch
1/2 ČL
vanilka
4 PL
agávový sirup
2 ks
vajíčka
7 ks
slivky čerstvé alebo 150 g slivky sušené

Sušienky rozdrvíme a premiešame s roztopeným maslom a kakaom. Hmotu dáme do muffinových formičiek a ulačíme. Tvaroh zmiešame s vanilkou, agávovým sirupom a vajíčkami. Nalejeme do formičiek na sušienky. Pečieme 30 min na 180 C.

Slivkový dip: Slivky nakrájame a dáme variť na slabo na cca 30 min. Odložíme do chladničky. Po vychladnutí podávame s muffinmi. Ak používame sušené, namočíme ich do vody na min. 30 min. a následne vymixujeme na hladký krém.

Podobné recepty

Morčací burger bez výčitiek

Slovo burger v každom evokuje niečo nezdravé a zakázané. Aj takúto pochúťku si môžeme dopriať bez výčitky, keď si ju však sami pripravíme a použijete tie správne suroviny. Toto je môj obľúbený recept...

Zdravý hamburger

Slovo hamburger v každom evokuje niečo nezdravé a zakázané. Aj takúto pochúťku si môžeme dopriať bez výčitky, keď si ju však sami pripravíme. Toto je môj obľubený recept, ktorý chutí celej mojej...