Tvarohové muffiny so slivkovým dipom

Úžasnou odmenou pre mňa aj moje deti sú tieto tvarohové muffiny. Príprava je veľmi jednoduchá, trvá približne 10 min. a upečené sú za 30 min. Takže ani veľa práce s nimi nie je. Vhodné sú ako dezert alebo raňajky.

20 min.
30 min.
15 porcií

Ingrediencie

200 g
ovsené sušienky bez cukru (kupujem detské zn. HOLLE)
50 g
maslo
1 PL
kakao
500 g
jemný tvaroch
1/2 ČL
vanilka
4 PL
agávový sirup
2 ks
vajíčka
7 ks
slivky čerstvé alebo 150 g slivky sušené

Sušienky rozdrvíme a premiešame s roztopeným maslom a kakaom. Hmotu dáme do muffinových formičiek a ulačíme. Tvaroh zmiešame s vanilkou, agávovým sirupom a vajíčkami. Nalejeme do formičiek na sušienky. Pečieme 30 min na 180 C.

Slivkový dip: Slivky nakrájame a dáme variť na slabo na cca 30 min. Odložíme do chladničky. Po vychladnutí podávame s muffinmi. Ak používame sušené, namočíme ich do vody na min. 30 min. a následne vymixujeme na hladký krém.

Podobné recepty

Cícerový šalát s avokádom

Príprava tohoto obeda mi trvala presne 15 minút. Výhodou, je, že sa dá konzumovať aj studený, takže ho netreba zohrievať. Černice sú ako výborný výživný dezert, taká sladká odmena za jedlom.

Bryndzový kiš so špenátom

Kiš je výborný variant pohostenia pre každú príležitosť. Cesto robím z ražnej múky, ktorá je ideálnou alternatívou pšenice. Raž obsahuje o 30% menej lepku ako pšenica a má nízku glykemickú záťaž...