Jednoduchý koláč z jabĺk a hrušiek bez výčitiek

Chuť dať si poobede niečo sladké a voňavé máme hádam všetci. Aj keď sme sa rozhodli stravovať zdravo alebo pár kíl zredukovať, môžeme si dopriať dezert bez výčitiek. Stačí sa pohrať so surovinami a pripraviť sebe aj celej rodine niečo zdravé na poobedné víkendové mlsanie.

Môj tip: Výroba tohoto koláča je veľmi jednoduchá. Korpus je vyrobený z vločiek a na ňom sú naukladané tenké plátky jabĺk a hrušiek posypané škoricou a orechmi. Dá sa samozrejme vyrobiť z rôznych druhov ovocia podľa sezóny.  

15 min.
50 min.
Suroviny na 8-10 porcií (forma na quiche s priemerom 22-25 cm):

Ingrediencie

200 g
ovsené vločky jemné na cesto
50 g
roztopené maslo alebo kokosový olej
50 g
med alebo agávový sirup
2 ks
jablko (väčšie)
2 ks
hruška (väčšie)
1/4 ČL
vanilka (môže byť 1 struk)
30 g
ovsené vločky jemné (na posýpku)
15 g
maslo alebo kokosový olej (na posýpku)
50 g
mandle (na posýpku)
1/2 ČL
škorica (na posýpku)
15 g
mandľové lupienky (na posýpku)

Vo väčšej nádobe pomiešame vločky, med, 1/4 ČL vanilky a roztopené maslo alebo kokosový olej, vznikne husté cesto. Formu na quiche dobre vymastíme maslom/olejom. Cesto vysypeme do formy, dobre utlačíme, vytvoríme dno a vyššie kraje. Jablká a hrušky očistíme, nakrájame na plátky, ukladáme na cesto najprv jablká, potom hrušky. Pripravíme si posýpku. Na panvici rozohrejeme maslo alebo kokosový olej a na ňom opečieme vločky s posekanými mandľami a škoricou. Koláč pečieme 30 minút na 150 C, vyberieme, poprášime posýpkou a pečieme na 180 C ďalších 20 minút. Keď je koláč hotový, poprášime ho mandľovými lupienkami.

Pri redukcii hmotnosti: Koláč si doprajte 1 x v týždni po obede ako dezert namiesto porcie ovocia.

Podobné recepty

Slivkový koláč bez múky

Keď je sezóna sliviek, tento koláč si robievam na raňajky. Dám si 2 kúsky s kávičkou a môžem bežať do práce. Nemusím tak ráno nič pripravovať a zároveň viem, že dám môjmu telu zdravý štart. Keďže je...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...