Raňajková mandeláda s jablkom

Ďalšími jednoduchými raňajkami je mandeláda. Mandle, slnečnicové semienka a ovocie sú chutná a zároveň výživná kombinácia. Druhy ovocia môžete striedať podľa ročného obdobia. V mojich mandeládach dosť často nájdete surovinu ovos siaty. 

Ovos siaty obsahuje 15-20% vlákniny, čo zníži glykemický index každého jedla, do ktorého ich pridáte. Glykemický index je dôležitý faktor, ktorý musíme sledovať pri výbere potravín, ak chceme ostať štíhly. Ovos navyše podporuje trávenie a správnu činnosť čriev, čo bude mať pri chudnutí tiež výrazne pozitívny efekt.

Orechy a semienka spĺňajú všetky atribúty zdravých raňajok. Obsahujú 50-75% zdravého tuku, ktorého sa však nemusíme báť v súvislosti s priberaním. Tento tuk cháni naše srdce, podporuje činnosť mozgu a pomáha k regenerácii. Budete sa cítiť zdravo, sviežo a plný energie.

Orechy a semienka jedzte vždy v prírodnej forme (bez soli, čokolády, praženia,...atď.). Ideálne je kupovať v bio kvalite. 

5 min.
1 porcia

Ingrediencie

30 g
mandle
20 g
slnečnicové semienka
1 ks
jablko
škorica

Mandle a slnečnicové semienka namočíme na noc do vody (môžeme ich použiť aj v suchom stave celé, postrúhané alebo drvené). Ráno vodu vylejeme a semienka vymixujeme alebo použijeme celé. Jablko postrúhame a pomiešame so zmesou semienok. Na záver ochutíme škoricou.

Podobné recepty

Raňajková mandeláda s ovsom a černicami

Ďalšími jednoduchými raňajkami je mandeláda. Mandle, slnečnicové semienka a ovocie sú chutná a zároveň výživná kombinácia. Druhy ovocia môžete striedať podľa ročného obdobia. V mojich mandeládach dosť...

Hrušková mandeláda

Mandeláda je výborný tip na zdravé raňajky. Túto raňajkovú kombináciu mandlí, slnečnicových semienok a ovocia som si veľmi rýchlo obľúbila ja aj moji klienti. Keď orechy a semienka na pár hodín...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...