Raňajková nátierka zo semienok

Semienka sú skvelým zdrojom prospešných látok pre naše zdravie. V kuchyni sa dá s nimi doslova čarovať a pripravovať ich na rôzne spôsoby. Či už ich opiecť na sucho, namočiť a vymixovať alebo s nimi jednoducho posypať obľúbenú zeleninu. Tým, že obsahujú dostatok proteínov, nás zasýtia na dlhší čas. Semienka pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi, preto sú vhodnou potravinou aj pri chudnutí.

5 min.
1 porcia

Ingrediencie

30 g
tekvicové semienka
20 g
slnečnicové semienka
80 g
červená paprika (pre obmenu môžete použiť aj avokádo)
½ strúčika
cesnak
soľ

Tekvicové semiačka a slnečnicové semienka namočíme večer do vody. Ráno zlejeme a vymixujeme s paprikou, cesnakom a so soľou podľa chuti. Podávame na ražnom chlebíku. Môžeme posypať kúskami zeleniny alebo čerstvými bylinkami. 

K vyváženým raňajkám patrí aj miska ovocia. Ja som si nakrájala čerstvé jahody, posypala som ich škoricou a voňavé raňajky sú na svete.

Podobné recepty

Raňajkový krém zo semienok

Semienka, zelenina a ovocie to je jednoduchá, chutná a výživná raňajková kombinácia á la metabolic balance®. Neverili by ste, že takáto miska dokáže zasýtiť na celé doobedie. Mix semienok tvorí...

Raňajková mandeláda s jablkom

Ďalšími jednoduchými raňajkami je mandeláda. Mandle, slnečnicové semienka a ovocie sú chutná a zároveň výživná kombinácia. Druhy ovocia môžete striedať podľa ročného obdobia. V mojich mandeládach...