Šalát s grilovanými kuracími prsiami

Keď sa chceme stravovať ľahšie, prípadne redukujeme hmotnosť, zväčša si z bielkovín vyberáme hydinové prsia, ľahké ryby prípadne ďalšie bielkoviny s prirodzene nižším obsahom tuku. Tieto potraviny sú výborné aj v lete, kedy potrebujeme ľahšie stráviteľné jedlá hlavne počas horúcich dní.

Kuracie prsia majú vysoké percento bielkovín a obsahujú všetky aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre zdravý chod metabolizmu. Vysoký obsah proteínov a zároveň nízky obsah kalórií robia z kuracích pŕs ideálnu potravinu pri chudnutí a naberaní svalovej hmoty.

10 min.
10 min.
1 porcia

Ingrediencie

130 g
kuracie prsia (môžu byť aj morčacie)
130 g
šalát mix (ľubovolný)
1 ČL
grilovacie korenie
2 ČL
olivový olej
1 PL
citrónová šťava
soľ, čierne korenie
čerstvá petržlenová vňať

Šalát umyjeme a vysušíme. Ochutíme 1 ČL olivovým olejom, citrónovou šťavou, korením a soľou. Na panvici rozohrejeme 1 ČL oleja, pridáme nakrájané prsia,  grilovacie korenie a soľ. Mäso opečieme do zlata, dáme na vrch šaláta a ozdobíme čerstvou petržlenovou vňaťou.

Pri očiste tela pripravte šalát aj kuracie prsia bez oleja.

Podobné recepty

Šošovicový šalát

Čo má obsahovať metabolický šalát? Šalát môže byť taktiež plnohodnotný variant na obed alebo večeru. Avšak nezabudnite na bielkovinu, ktorá by mala tvoriť približne 50% taniera. Takýto šalát výborne...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...