Vajíčková nátierka

Na sviatočný stôl sa výborne hodia nátierky rôzneho druhu. Vajíčko a mrkva sú pre mňa symbolom Veľkej noci. Spojením týchto surovín vznikla chutná nátierka, ktorú si môžeme dopriať bez výčitiek. Ja som ňou naplnila vaječné bielka a z jednoduchej nátierky je hneď sviatočná pochúťka.

10 min.
15 min.
4 porcie

Ingrediencie

250 g
mrkva
7 ks
vajce
30 g
cibuľa
60 g
maslo
soľ
čerstvá petržlenová vňať na posypanie

Mrkvu varíme 15 min. do mäkka. Vajíčka taktiež uvaríme natvrdo. Očitíme ich tak, aby nám spodky bielok ostali vcelku. Do mixéra dáme uvarenú mrkvu, zvyšky bielok a celé žĺtka, maslo, cibuľu a soľ. Všetko spolu vymixujeme na hladký krém. 

Časť pomazánky servírujeme v bielkach posypané nasekanou petržlenovou vňaťou. Ja som použila na aplikáciu igelitový sáčok. Zvyšok pomazánky servírujeme na obľúbenom ražnom chlebíku. 

Podobné recepty

Mrkvový hummus nátierka

Ďalší môj obľubený veľkonočný recept je mrkvový hummus. Kombinácia mrkvy s cícerom a cesnakom je výborná. Najradšej ju mám v kombinácii s ražnou hriankou na sviatočné raňajky. Takto pripravená...

Vegánska paštéta zo šošovice

Keď hľadáte variant zdravej, chutnej a veľmi jednoduchej nátierky, vyskúšajte môj tip z hnedej šošovice. Hnedá šošovica je zo strukovín najbohatšia na obsah bielkovín, obsahuje viac vápnika ako...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...