Šalát s čerstvým ovčím syrom

Ovčie mlieko a syry v porovnaní s kravskými majú 5 násobne vyšší obsah vitamínov B3, C a D a 2-oj násobný obsah vápnika. Ovčie mlieko a syry obsahujú kyselinu linolovú, ktorá má vplyv posilnenie imunitného systému, má protinádorové účinky a má poziívny vplyv a redukciu hmotnosti. Čerstvé ovčie mlieko a syry majú obsah kyseliny linolovej 5 násobne vyšší. Preto treba využiť sezónu, keď vieme kúpiť čerstvé ovčie výrobky.

Môj tip: Pripravte si chrumkavý čerstvý šalát s ovčím syrom. Vynikajúce syry kúpite priamo z fariem alebo v stánkoch s ovčími výrobkami.

10 min.
1 porcia

Ingrediencie

100 g
čerstvý ovčí syr
80 g
zelený šalát mix
50 g
zelené olivy
1 PL
olivový olej
1 ČL
citrónová šťava
Soľ, čierne korenie
Čerstvá petržlenová vňať

Šalát umyjeme a usušíme. Vo veľkej nádobe zmiešame s citrónovou šťavou, olivovým olejom, soľou a čiernym korením. Na šalát poukladáme kúsky ovčieho syra a petržlenovou vňaťou.

Podobné recepty

Šalát s feta syrom a bylinkami

Nie je náhoda, že zelená farba nám automaticky evokuje zdravé jedlo. Nebojte sa šalátov. Nemusíte ich jesť ku každému jedlu, zeleninu môžeme upraviť aj tepelne, grilovať, pariť, dusiť, pripraviť pyré...

Letný bryndzový šalát

Pravá letná bryndza vyrobená z ovčieho mlieka je plná probiotických baktérií. Jeden gram obsahuje miliardu užitočných baktérií, ktoré sú doslova balzam pre naše črevá. Ja som si obľúbila kombináciu...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...