Tofu burger s červenou repou

Burger určite nie je nezdravé jedlo, keď ho nepripravíme vyprážaním a ako prílohu nepoužijeme klasické zemiakové fritované hranolky na oleji. Burger sa dá pripraviť aj s dodržaním zásad zdravej kuchyne zo surovín podľa vlastného výberu. Môže byť z mäsa, syra, strukovín alebo tofu. Rada vymýšľam nové kombinácie surovín a takto vznikol aj tento tofu burger s červenou repou. Je šťavnatý a zároveň chrumkavý. Okrem toho, že dobre vyzerá, výborne chutí a jeho príprava je veľmi jednoduchá a rýchla.

15 min.
25 min.
2 porcie

Ingrediencie

200 g
tofu lahôdkové alebo marinované
50 g
ovsené vločky (pomleté na jemno)
100 g
červená repa
1 ks
červená cibuľa (menšia)
1 PL
horčica
1 strúčik
cesnak
1 PL
olej/ghee maslo
Soľ, čierne korenie
Čerstvé bylinky petržlenová vňať, pažítka (ľubovoľné)

Tofu a repu pomixujeme alebo postrúhame. Cibuľu a cesnak očistíme nakrájame a opečieme na oleji. Zmiešame tofu, repu, opečenú cibuľu s cesnakom, vločky, horčicu, soľ, korenie, bylinky, vajíčko. Vypracujeme hrubé okrúhle placky, ktoré obalíme v pomletých vločkách a potom poukladáme na papier na pečenie. Pečieme v rozohriatej rúre na 180 C cca 25 min. do zlata. Podávame s ražnou žemľou, horčicou a šalátom.

Poznámka: Pri očiste tela pripravte bez použitia oleja. Cibuľu buď opečte na sucho alebo ju s cesnakom pridajte bez opečenia na panvici.

Podobné recepty

Guličky z údeného tofu

Tofu guličky patria k mojim top receptom, pretože každého vždy prekvapí, že z tofu sa dá pripraviť niečo také chutné a výnimočné. Tento recept som otestovala na mojom mužovi a synovi, ktorí tofu...

Tofu guličky

Tofu guličky sú ďalšie z mojich obľúbených rýchlych receptov na ľahké bezmäsité jedlo. Tofu obsahuje 9 g bielkovín na 100 g takže ho môžeme zaraďovať ako plnohodnotný proteín. V 100 g nájdeme iba 4 g...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...