Tvarohový krém s čokoládou a orieškami bez výčitiek

Tento dezert chutí úplne ako tvarohový pribináčik, len si ho vyrobíte sami z čistých surovín, s minimom cukru a bez prídavných látok.

Základ je tvaroh, ktorý môže byť aj bezlaktózový (môj variant), dezert je osladený banánom a 1 ČL agávového sirupu na 1 porciu.

Dokonalú čokoládovú chuť mu dáva kakao a roztopená horká čokoláda. Kedy si ho dávam?

Ako raňajky, vtedy ho mám ako 1 porciu. Ja veľa športujem, tak ho mám ako doplnok po tréningu (vtedy mám 2 porcie) alebo…keď mám cez víkend chuť na niečo úžasné sladké a čokoládové. Milujú ho aj deti aj všetci.

10 min.
2 porcie (po tréningu, dezert), 1 porcia (raňajky)

Ingrediencie

250 g
bezlaktózový tvaroh (alebo klasický tvaroh)
1 ks
banán
1 ČL
kakao
2 ČL
agávový sirup
0,5 dcl
kokosové mlieko
20 g
roztopená čokoláda 70% kakaa (môže byť aj viac percentná)
20 g
lieskové oriešky na ozdobu

Všetky suroviny okrem orieškov dobre vymixujeme na hladký krém, ak je veľmi hustý doplníme trošku mlieka (ale pomaly, aby nebol riedky). Premiestnime to pohárikov a ozdobíme orieškami.

Podobné recepty

Čokoládový puding

Tento puding je ozajstná čokoládová pochúťka. Keď ho ochutnáte, nebudete veriť, že neobsahuje žiadny škrob, mlieko a zbytočný cukor. Spojením avokáda a banánu vznikne hustý voňavý krém a kakao mu dodá...

Vanilkový chia puding s jahodami

Keď máte 5 minút čas a chcete si pripraviť niečo zdravé na mlsanie alebo na raňajky, chia pudding je výborný variant. Môžete ho mať stále v chladničke a keď dostanete chuť na niečo sladké, máte...

Pridajte sa do mojej skupiny na Facebooku - Stravovanie bez výčitiek so Zuzanou Líškovou - rady, tipy, recepty...