Zeleninový šalát s prosciuttom

Šaláty sú moje obľúbené jedlo na obed alebo večeru. Je to taká moja istota, keď potrebujem pripraviť rýchle, zdravé a výživné jedlo.  Šaláty si môžete pripraviť podľa svojej chuti. Experimentujte so surovinami, za studena lisovanými olejmi, rôznymi druhmi octov (jablčný, balsamico, umeocot) a olejnatými semienkami. Z jednoduchých surovín vykúzlite vždy inú chuť a farbu.  Ako prílohu si dávam ražný chlieb alebo knäckebrot.

Môj tip: Skúste si zamiešať do zeleninového šaláta nakrájané ovocie. Uvidíte, že vznikne zaujímavá sladko kyslá kombinácia.

 

10 min.
1 porcia

Ingrediencie

120 g
šalát mix (rukola, čakanka, ľadový)
160 g
mango
20 g
píniové oriešky
100 g
prosciutto
1/2 ks
citrón (šťava)
1 PL
ľanový olej

Šalát umyjeme a vysušíme. Mango očistíme a nakrájame na kocky. Píniové oriešky jemne opečieme na suchej panvici. Všetky suroviny zmiešme, ochutíme citrónovou šťavou a ľanovým olejom. Na hotový šalát poukladáme natrhané prosciutto.

Podobné recepty

Orieškovo-čokoládový krém bez zhrešenia

Určite všetci poznáte nutelu a pri zdravom stravovaní si ju vôbec neviete predstaviť. Ja som vyrobila výbornú alternatívu bez mlieka a plnú zdravých orechov. Orechy sú najzdravšou časťou aj známej...

Plnené oriešky z ražnej múky

Určite poznáte plnené oriešky. Vianočná klasika, ktorá nás nikdy neprestane baviť. Celý rok nepotrebujem jesť žiadne tradičné koláčiky a zákusky, ale na Vianoce je to iné. Proste takéto voňavé...